Çimstone Nedir? ve Özellikleri Nelerdir?

Çimstone Hakkında

Bilindiği üzere, Çimstone, İtalyan bir firmanın geliştirdiği, yüksek düzey teknoloji ile üretilen kuvars esaslı olan kompoze bir taştır. Kuvars doğadaki en sert yapıda olan taşlardan biridir. Çimstone içerisinde kullanılmasının sebebi, ona sağlamlık ve dayanıklık kazandırmasıdır. Estetik ve kullanışlı olması sayesinde mutfak tezgâhlarında tercih edilmektedir. Aynı zamanda zevki olan bayanlar tarafından merdiven basamaklarında, çeşitli zeminlerde ve sehpalarda kullanılmaktadır.
Neden Çimstone?
Çimstone yüksek oranda çizilme ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Gözeneksiz yapısı sayesinde leke tutmaz. Ayriyeten de özel bir bakım gerektirmeyen hijyenik bir malzeme olması sebebiyle birçok bayan tarafından tercih edilmektedir. Geniş bir renk skalası bulunmaktadır. Bu sebeple evinize uygun olan modeli seçebilirsiniz.
Çimstone Temizliği
Tezgâhın üzerinde bulunan inatçı lekeleri ise spatula yardımıyla temizleyebilir, ıslak bir bezle silebilirsiniz. Genellikle bu tezgâhların temizlenmesi için çamaşır suyu kullanabilirsiniz. Bu tezgâhı temizlerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, tezgâhı sildikten sonra kesinlikle ıslak bırakmamanızdır.
Çimstone dayanıklı bir tezgâh türü olmasına rağmen elbette tahrip edilemez değildir. Termal şok, yüksek PH olan kimyasallar, Çimstone tezgâhın özelliklerini zayıflatabilir. Bu sebeple eğer tezgâhınızı ilk günkü gibi korumak istiyorsanız, lütfen kullanma kılavuzuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Ancak her koşulda kesme tahtası kullanmaya özen gösterin.
Hijyenik Seçimler
Yüzeyinde gözeneklerin bulunmaması sebebiyle su emmeyen bir tezgâh olan Çimstone leke tutmaz. Hijyenik bir tezgâh olduğu için tezgâh üzerinde gönül rahatlığı ile yiyecek hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda tezgâh yüzeyinde bakteri üremediği için, çok kolay bir şekilde temizlenebilmektedir.
Çimstone tezgâha kesinlikle cila uygulamayınız. Bu şekilde yapılacak olan bu uygulama tezgâhınıza kalıcı bir şekilde zarar verebilir. Yüzeyinde bakteri üreyemediği için sadece mutfak değil, banyo ve tuvaletlerde de kullanılmaktadır. Bu sektörde Çimstone NSF sertifikası olan tek yüzey kaplama malzemesidir.