SIK SORULAN SORULAR
Soru:Mermerit Nedir?
Yanıt :

Mermerit mermer tozu ve polyester ile hazırlanan karışımın kalıplara dökülerek reaksiyon sonucu istenilen şekilde katılaşması ile oluşan cisimlere denir. genelde mutfak tezgahı, kuaför tezgahları, okul, lokanta, hastane, turistik tesisler, kurumlar, kooperatifler vb. için çok evyeli lavabo dökümü, hilton lavabo karşılama bankoları gibi ihtiyaçları sınırsız renk ve model seçenekleri ile yapılabilir. mermerit özel ebat ve şekillerde kolayca üretilebilir, mermerit üzerine dökülen asit, yağ, yoğurt suyu, kola, çay, limon suyu ve asitli temizleyiciler gibi dış etkenlerden etkilenmez. sıvıları kesinlikle emmez, yüzeyinde gözeneksiz olduğundan leke oluşturmaz, kir, bakteri ve mikrop oluşumuna izin vermez. mermerit malzemesinin ana hammaddesi mermer tozu ve polyester olmasına rağmen, ayrıca içerisine eklenebilecek renk pastaları, ayırıcı ve jelkot gibi ek malzemelerle çeşitleri arttırılabilir. mermeritten imal edilen mutfak tezgahları ve banyo lavabolarının arka tarafı kalın, ön dudağı ve evye kısmının tek parça oluşu sebebi ile sıvı sızdırması yapmadığı için ahşap mutfak ve banyo dolaplarının sıvıdan dolayı zarar görmesini, açılmasını ve şişmesini önler. mermeritte yapıştırma ve ek yeri yoktur. bundan dolayı zamanla arka süpürgeliğin, ön ile kenar dudaklarının oynaması, açılması ve evye kısmının tezgahtan ayrılıp aşağı düşmesi gibi bir problemlerle karşılaşılmaz.kalıptan çıkarıldığında yüzeyi parlak ve pırıl pırıldır. estekik ve şıktır. cilalamaya gerek yoktur. rengi yıllar geçsede solmaz ve parlaklığını kaybetmez. mutfağınızaa, banyo dolaplarınıza ve fayanslarınıza uygun, istenilen renk seçeneklerinde üretilebilir. hatta müşterinin isteğine göre özel renk çalışması bile yapmak mümkündür. granit (grapol) ve mermer (onix) görünümünde de üretilebilir. ürünlerin imalatı esnasında, malzemenin havası alındığından dolayı, ürünlerde çatlama ve hava boşlukları olmaz. polyester bazlı üretim olduğu için, kasılmadan dolayı kırılma yapmaz. esneme payı daha fazladır. bu yüzden çok sağlam ve dayanıklıdır.mermeritler 220°c ısıya kadar (direk temaslar hariç) dayanıklı ürünlerdir.yalnız ortalama 10 sene gider. Mermeritin en belirgin zayıf noktasından biri, keskin aletlerin çizebilirliğidir. Yapmanız gereken direk üzerinde birşey kesilmemesidir.

Soru:Çimstone ve Belenco nun Granit ten Farkı
Yanıt :

Çimstone ve Belenco ürünler yapay tezgah ürünleridir.Standart plaka ölçülerine sahiptir ki bu bazen dez avantaj olur.Çimstone plaka ölçüleri 140cm*305cm ebatlarında, Belenco plaka ölçüleri 152cm*310cm ölçülerindedir.Granit İse tamamen doğal mineralli plaka standartı olmayan çizilmeye ve kırılmalara karşı mukavemeti oldukça iyi yüzeylerdir. Belenco Çimstone ve Granit Tezgah ürünleri için renkleri ve modellerine fiyat ve kalite değişmektedir.

Çimstone Tezgah Ürünleri 10yıl Garantilidir.Belenco Tezgah Ürünleri 15 yıl Garantilidir.Granit Tezgah Ürünleri İse Genelde İlk günkü kalitesini koruduğu için garanti aranmıyor sadece işçilik garantisi sunulmaktadır.Zira doğaya sipariş veremezsiniz.

Önemli Not: Burda en önemli hususların başında ise hangi ürünü beğenirseniz beğenin onu işleyen ustayı iyi seçmeniz de malzemeyi seçmekten çok daha fazla fayda var.Muadil markalara dikkat..!

Üretici Firma ve Ana Bayi Olarak Mutfak Tezgahı Fiyatları ve Renklerini Aşağıda ki Linklerden İnceleyebilirsiniz..

Soru:Belenco Nedir? Belenco Tezgah Nedir
Yanıt :

Belenco Nedir?
Belenco Yaklaşık %93 Kuvars içeren presle sıkılaştırılan belli ısıda fırınlanan yapay ürünlerdir.Belenco Tezgahların içinde bulunan kuvars ve üretiminde ki teknoloji sayesinde oldukça sağlam Mutfak Tezgahı Ürünlerindendir.Belenco Mutfak Tezgahı Fiyatları Renkleri ve Modelleri ne göre değişkenlik göstermektedir.Ayrıca Belenco Mutfak Tezgahı ürünleri 15 yıl garantilidir.Bu garanti süresi de markanın ürüne olan güvenini ispatlar.

 

En şık, modaya uygun ve kaliteli tercihler yapmak istediğinizde tercih edebileceğiniz markalar arasında yer almaktadır. Dünya standartlarına uygun şekilde yapılan çalışmalar sayesinde marka üretmiş olduğu tezgahlar ile uzun süreli kullanım imkanı elde edilmesini sağlamaktadır.
Modaya uygun şekilde hazırlanan tezgahlar mutfaklarda daha şık ve kullanışlı alanların oluşturulmasını sağlamaktadır. Farklı renk seçeneklerinin yanı sıra özellikle farklı şekillerde hazırlanan tezgahlar her kullanım alanına uygun şekilde seçim yapılmasını sağlamaktadır. Markaların farklı malzeme seçenekleri ile hazırlanmış oldu tezgahlar farklı renk seçenekleri üzerinden satışa sunulmaktadır.

 


Belenco Mutfak Tezgahları
Mutfak tezgahında tercih edilecek olan markalar arasında yer alan Belenco mutfak tezgahı modelleri dilediğiniz her durumda kaliteli kullanım imkanı elde etmenizi sağlamaktadır. Farklı renklerde hazırlanmış olan tezgahlar sorunsuz kullanım imkanı elde etmenizi sağlamaktadır. Her mutfağa uygun şekilde farklı tezgah modelleri üzerinden çalışma yapılmaktadır.

Belenco'yu seçmek için çok neden var...

Avantajlarımız

Belenco seçmek için çok neden var... Avantajlarımız

Soru:Çimstone Mi? Granit Mi?
Yanıt :

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var.. Çismtone kuvars malzemeler yapay mermerdir, Mermer ve Granit ise doğal mineralli ürünleridir.Fiyat ve kalite performansına göre ise Çimstone ve Granit fiyatı seçilen renklere göre değişkenlik gösterse de segment olarak aynı sayılabilir.

Çimstone tezgah standart levha(1,40m*3,05m) ölçülerine sahip olduğu için fire durumuyla daha sık karşılaşılmaktadır.Bu durum Granit Mutfak Tezgahları nda çok daha az yaşanır.Sebebi ise Granit doğal ürün olduğundan yapılacak Mutfak Tezgahına en yakın ölçüde ki plakayla işlem yapılır.

Örnek vermek Gerekirse; 2,5 metre bir mutfak tezgahı yapacağımız düşünelim.Çimstone kuvars ürünleri ile yapacak olursak yaklaşık olarak yarım metre malzeme fire olacak ve maliyet olarak toplam fiyata ilave edilmek zorunda kalınacak(bu malzeme işin sahibine teslim edilir.)

Yine aynı ölçüden 2,5 metre Granit Mutfak Tezgahı yapacağımız zaman ise standart plaka ölçüsü olmadığı için varsa tam ölçümüze uyan plaka seçilir en fazla 5 ile 10cm uzun kalır.Bu kadar fire ise kimsenin cebini yakmaz.

Kısaca özetlemek gerekirse zevk meselesini bir kenera bırakırsak öçü ve bütçeye göre bu iki ürün arasında tercih yapılmalıdır.Bunun dışında binlerce yıldır kullanılan Granit Madeni Gözenekli diye kötü, Çimstone Tezgahlar ise yapay mermer diye kötü ilan edilemez.

Soru:İstanbul Mermerit İmalatçıları
Yanıt :

Gramer Doğal Taş firmamız Mermerit Tezgah Üreticisi  olarak 2008 yılından bu yana aktif üretim yapmaktayız.Günümüz de mermerit tezgahlar en çok tercih edilen ürünlerdendir.Gerek fiyatı gerek tek parça halinde döküm olması gerekse su sızdırmayan sağlamlığıyla göz dolduruyor.

Özel ölçü ve model tasarım olarak üretim yaptığımız mermerit yüzeyler 220 derece sıcaklığa kadar etkilenmemektedir.Kulaktan dolma yanlış bilindiğinin aksine kaliteli bileşen malzemeleri ve uygun üretim şartlarında üretildiğinde 10 ile 20 yıl arası sorunsuz kullanım olanağı sağlamaktadır. Ürettiğimiz binlerce Mermerit ürünlerinin kusur ve memnuniyet oranını kıyasladığımızda açık ara piyasa da kabul görmüş bir üründür.

Mermerit ürünlerin kullanım alanları

  • Mutfak tezgahları

  • Banyo lavaboları

  • Sekreterya ve Bankolar

  • Masa uygulamaları

Mermerit Tezgah Fiyatları 2019 linkine tıklayarak güncel fiyatlarımıza ve modellere erişebilirisiniz..

Mermerit Tezgah Renkleri

Mermerit Tezgah Fiyatları

Mermerit Tezgah Kartelası

Mermerit tezgah renk kartelası

Soru:Belenco Tezgah Fiyat Listesi 2020 ve Renkleri
Yanıt :

Ana Bayisi Olduğumuz Belenco Marka Üretimi Yaptığımız Kuvars Tezgah Renkleri Ve 2020 de 2019 yılı kampanyalı Güncel Fiyatları Aşağıda Listelendiği Gibidir.

Vintage Black₺ 899,00 ₺ 799,00

  •  
Soru:İstanbul Anadolu Yakası Mermerit İmalatçıları
Yanıt :

Yoğun talep ve müşteri memnuniyetimizin neticesi olarak Gramer Doğal Taş firmamız Mermerit Tezgah Üreticisi  olarak 2008 yılından bu yana aktif üretim yapan firmamız İstanbul Anadolu yakası Ümraniye ilçesinde üretim ve uygulama hizmetlerine hız kazandırmak amaçlı yeni üretim tesisimizi hizmetinize sunduk.Mermerit Döküm Tezgah üretimi İstanbul Anadolu Yakası Ataşehir Beykoz Çekmeköy Kadıköy Kartal Maltepe Pendik Sancaktepe Sultanbeyli Şile Tuzla Ümraniye Üsküdar ilçelerine montaj ve uygulama hizmetini üstün kalite ve uygun fiyatları ile yapmaya hız verdik.Günümüz de mermerit tezgahlar en çok tercih edilen ürünlerdendir.Gerek fiyatı gerek tek parça halinde döküm olması gerekse su sızdırmayan sağlamlığıyla göz dolduruyor.

Özel ölçü ve model tasarım olarak üretim yaptığımız mermerit yüzeyler 220 derece sıcaklığa kadar etkilenmemektedir.Kulaktan dolma yanlış bilindiğinin aksine kaliteli bileşen malzemeleri ve uygun üretim şartlarında üretildiğinde 10 ile 20 yıl arası sorunsuz kullanım olanağı sağlamaktadır. Ürettiğimiz binlerce Mermerit ürünlerinin kusur ve memnuniyet oranını kıyasladığımızda açık ara piyasa da kabul görmüş bir üründür.

Mermerit ürünlerin kullanım alanları

  • Mutfak tezgahları

  • Banyo lavaboları

  • Sekreterya ve Bankolar

  • Masa uygulamaları

Mermerit Tezgah Fiyatları 2020 linkine tıklayarak güncel fiyatlarımıza ve modellere erişebilirisiniz..

Mermerit Tezgah Renkleri

Mermerit Tezgah Fiyatları

Mermerit Tezgah Kartelası

Mermerit tezgah renk kartelası

TOPLAM ÜRÜN